Kremlík: „Český dálniční systém je dokonalý a bezpečný.“

Ministr dopravy Vladimír Kremlík reaguje na nedělní vážnou nehodu cisterny a čtyř osobních aut na dálnici D1, která si vyžádala lidský život a několik těžkých zranění. Podle poslance Blahy je potřeba využít moderních řešení pro zvýšení bezpečnosti v dálniční dopravě.

„Chtěl bych se striktně ohradit proti výtkám, že na českých dálnicích není bezpečno, což ústí v tragické havárie, jejichž příklad jsme mohli sledovat tuto neděli na dálnici D1. Všech pět informačních tabulí, které na D1 máme řidiče okamžitě varuje o nebezpečné situaci, která se před ním nachází, a to na základě informací poskytnutých policistou, který na dané místo dorazí jako první.

Například tuto neděli se výstraha na informačních tabulích po několika letech změnila z „Pozor kolona“ na „Pozor autonehoda“. Díky tomu se řidiči, kteří zrovna náhodou jednu z tabulí míjeli o nehodě dozvěděli a z dálnice sjeli. Dosáhli jsme úspěšně pouze jedné smrti a několika vážných zranění cestujících z osobních aut, které se o havárii nepodařilo včas informovat. Tato auta naštěstí zažehla mohutný plamen, který o dané situaci varoval řidiče s dostatečným předstihem.

Zcela odmítám tvrzení, že žijeme v 21. století a měli bychom dnešní dobu reflektovat využitím moderních technologií, které by řidiče na našich silnicích a dálnicích o nebezpečných situacích informovaly skutečně včas. Těmto technologiím nerozumíme, neumíme je používat a tvrzení, že by takový systém mohl v České republice fungovat je zcestné.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s